Dětský ráj

Koláže2

ZIMNÍ SEZÓNA

Od listopadu do března (dle počasí) mohou být některé exponáty v dětském ráji opravovány a zazimované.

 

 

Vážení návštěvníci, 

v zámeckém parku Dětský ráj se před Vámi otevře pohádkový svět všeho možného i nemožného. Proto Vás zveme na rodinný výlet kousek od Prahy, který je vhodný pro malé i velké dobrodruhy. U nás návštěvníkům říkáme „šetříme naše cesty a běhejte po trávníku“ a rádi Vám zapůjčíme i piknikovou deku. Pokud se k nám vydáte prozkoumat Dětský ráj můžete s sebou vzít i svého psího kamaráda a pro vstup doporučujeme využít pokladnu přes Sport centrum s velkým parkovištěm pod tenisovými kurty. Vše si můžete prohlédnout na mapě areálu.

aaa

Miniatury hradů a zámků

Nemusíte jezdit po celých Čechách a Moravě, aby jste mohli vidět krásné pamětihodnosti, které zdobí naši zem. Do Dětského ráje se k nám zatoulalo několik miniatur českých hradů a zámků, které zde můžete vidět na jedno místě. Je jich něco přes 20 a mezi nejzajímavější a nejkrásnější patří například Červená Lhota s autentickým rybníčkem, Trosky, Karlštejn nebo také pomník Horymírova koně Šemíka z Neumětel. 

park, venek, minizoo (18)

Miniatura Červená Lhota patří mezi nejoblíbenější.

Kouzelná země skřítků Vítězslavy Klimtové

Prohlédnout si také můžete stálou výstavu skřítků, strašidýlek a víl od objevitelky pohádkové země Vítězslavy Klimtové, která objevila stovky pohádkových bytostí a ty nejzajímavější zapůjčila zámku Berchtold. 

2011-12-09 dotace_klimtova

Postavičky paní Klimtové najdete nejen v parku, ale také na Naučné stezce.

Podzemní peklo s Luciferem a čerty

V parku narazíte také na místo, kde se sestupuje do samotného pekla! Pozor by si měli hlavně dát velcí zlobivci a hříšníci, aby si je čerti nechtěli nechat v pekelném kotlíku. V tom nejhorší případě je může osvobodit příslib dobrého chování s básničkou nebo písničkou, která čerty vždy potěší.  

PARK - PEKLO

Mezi oblíbené čertovské činnosti patří mariáš o duše hříšníků.

Vzduchová trampolína

Pro neposedné děti máme připravenou skákací trampolínu se sezením pro jejich doprovod přímo v Dětském ráji. 

Vzduchová trampolína - jediná svého druhu v celém regionu!

Vzduchová trampolína – jediná svého druhu v celém regionu!

Perníková chaloupka s Ježibabou

advent perníková chaloupka zima

Prohlídka zámku a vesnického muzea

Navštivte zámecké prostory a prohlédněte si znovuzrozený zámek, kde se dozvíte více o jeho historii a vzniku celého areálu.  V zámku je umístěno také regionální obecní muzeum. Jeho expozice jsou zaměřeny na historii vesnice a jejího okolí – najdeme zde archeologii, etnografii, výrobky zdejších řemeslníků, cechovní památky, sklářské výrobky, sbírku zbraní, mysliveckých trofejí, mincí, papírových platidel, atd.

Komentované prohlídky zámku: Květen/Červen – víkendy/více info na recepci hotelu, Červenec/Srpen – každé úterý, čtvrtek, neděle, od 10 – 14 v každou celou hodinu

Z důvodu konání svateb jsou prohlídky o Sobotách v některých částech zámku omezené. Větší skupiny osob je potřeba nahlásit předem.

muzeum2 best

Vesnické muzeum v přízemí zámku můžete navštívit samostatně nebo v rámci prohlídky s průvodcem.

V Dětském ráji se dá strávit celý den, ale pokud budete rychlíci můžete navštívit ještě další rodinné atrakce našeho areálu.

Dopravní hřiště s vozovým parkem >>>

Pozor! Dej přednost! Stůj!

Vaši malí řidiči se můžou zdokonalit v pravidlech silničního provozu na krásném a novém vyasfaltovaném dopravním hřišti. V půjčovně se dají zapůjčit motorová šlapadla, koloběžky nebo odstrkovadlo. Pokud již vlastníte podobný stroj můžete si ho klidně přivést s sebou.  

IMG_4913

Mini zoo >>>

mini zoo

Amatérská střelnice v podzemním bunkru >>>

strelnice s eliskou

Naučná stezka Kunickou přírodou a rybník Žlábky >>>  

IMG_9972

Dětské hřiště s herními prvky

park, venek, minizoo (5)

Restaurace a jiné občerstvení

O hladu Vás tu přece celý den nenecháme! V zámku se nachází restaurace s vyhlášenou kuchyní, která je sama o sobě zážitkem. A pokud nemáte moc velký hlad můžete si zajít na něco menšího do sport baru s příjemným sezením venku. 

restaurace_krb (10)

Virtuální prohlídka – 360° pohled

Naším cílem je přispět k výchově sebevědomých, citlivých a na českou zemi hrdých mladých lidí, kteří se zároveň neztratí v Evropě či ve světě. Budou znát své kořeny, historii a vytvoří si pěkný vztah k lidem, přírodě, práci a ke sportu. Chceme vytvořit prostředí, kde celá rodina stráví volný čas plný společných prožitků, pohody, zajímavostí, her, sportu, poznání a poučení.

________________________________________________________________________________________

Dále Vás může zajímat:

KALENDÁŘ AKCÍ

DĚTSKÉ NAROZENINOVÉ OSLAVY 

GASTRO AKCE 

ESHOP

 

Generální partneři

Alkom security, a.s. Falko security house car Alkom MDC - PCO, Multifunkční dohledové centrum

Partneři

zlaty-amos logo 2014,2015      Ladův kraj   Obec KuniceRozvoj Kunic a okolíVelké PopoviceMnichovieMAS Říčansko

anglicka_skolka logo activity 24      Středočeský kraj  logo zapraží wwwlogo penion marie web

 

 

logo_WELLNESS-8logo-new nadační fond ztracené děti

 

 

Četník Michal Dlouhý | Český tenisový svaz | Domov Sue Ryder Praha | Kids in Prague | Mateřské centrum Lodička | Odborné učiliště Kunice | Olivova nadace | Olivovna – Olivova dětská léčebna o.p.s. |Pohádková kovárna | Pohádková země V. Klimtové | TJ Kunice | Šibeniční vrch |  Webtržiště – virtuální řemeslné tržiště

© Zámek Berchtold 2010

TOPlist