Výlet do dětského ráje od paní Novotné

Jsem člověk záprdelní. Tedy tohle říká můj kamarád a myslí tím, že nejsem ochotná vydat se na výlet kdykoliv kamkoliv. Než se narodil náš malý rarášek Ondrášek, tak jsme cestovali s manželem celkem dost. Ovšem nejsem nijak odvážná a vyjet na výlet s malým dítětem mne děsí nejen kvůli věcem o kterých si myslím, že jsou pro něj na cestu nezbytné: pleny, mazátko na prdelku, zásoba mléka, skleničky s výživou, lžička, bryndák, vlhčené ubrousky, náhradní oblečení (vždycky se může přihodit nehoda ve formě blinků a podobných nešťastností) …

Vloni, když se v létě blížily synovi dva roky tak jsem se rozhodla, že přece jen na nějaký ten delší výlet vyrazíme. Nabalili jsme tedy již zmíněné propriety do auta vyjma velké zásoby plen, těch jsme vzali jen pár, protože syn už byl bez nich a dostával plenu jen na noc (zmiňuji se o tom, protože tento příběh vlastně vzešel ze záchodových komentářů k soutěži). A vyrazili jsme na Zámek Berchtold ve Vidovicích u Strančic. Je to vlastně zámek, hotel, a zábavní areál se sportcentrem v jednom.

My jsme, ale navštívili „Dětský ráj“ v zámeckém parku s pohádkovou zemí a stálou expozicí miniatur českých hradů a zámků. Příjemným překvapením je i minizoo s domácími zvířaty. V ohradě jsou průhledy pro malé děti, abyste je nemuseli zvedat. Uvidíte zde i malé modely dalších domácích zvířat. Modely hradů a zámků jsou opravdu vydařené a jsou zde i další zajímavé stavby. Například nádraží Střížovice, větrný mlýn Kuželov, Šemíkův pomník a další.

Navíc jsou po parku rozmístěny i postavičky skřítků, víl a strašidel paní V. Klimtové. Uvidíte třeba i perníkovou chaloupku a kocoura Mikeše a figuru flašinetáře, který opravdu hraje, a když se budete dívat pozorně, na některých stromech najdete různé umělé pavouky, brouky a hmyzáky potvoráky. Je tu také pro děti pískoviště a prolézačky s klouzačkou a mohli jsme si i vyzkoušet chůzi na chůdách. Nesmím ovšem zapomenout na velkou trampolínu odkud jsme se syna pokoušeli marně dostat asi půl hodiny. Bohužel se to nakonec bez breku a řevu neobešlo a to mne mrzelo o to víc, že se tu zrovna konala svatba a náš Raráš jim vřískal přímo do svatební řeči.

Tím nejlepším co jsme tu viděli je, ale asi peklo. Před vchodem je stržená váha na hříchy a stojí tu čert s pytlem. Sejdete-li pak po kamenných schodech do podzemí čeká vás malé překvapení. Jaké to psát nebudu to už by pak překvapení nebylo, ale doporučuji menší děti vzít do náruče a ty bázlivější raději nechat úplně venku. Chcete-li ovšem své nezdárné potomky zastrašit a na nějaký čas z nich mít hodné dětičky pak vřele doporučuji. A abych ještě vypíchla to záchodové téma tak právě při návštěvě pekla se náš syn zarazil a nevydal ani hlásku a pak místo breku začal křičet: „kakat,kakat“ , protože ví, že tohle na mámu zaručeně funguje a okamžitě ho odnese z toho hrůzostrašného místa.

Takže výlet na Zámek Berchtold se nám nakonec vydařil a jak jsem později zjistila na internetu pořádají tu celoročně spoustu zajímavých akcí nejen pro dospělé, ale i pro děti.

__________________________________________________________________________

Celý článek s fotografiemi naleznete ZDE.

Generální partneři

Alkom security, a.s. Falko security house car Alkom MDC - PCO, Multifunkční dohledové centrum

Partneři

zlaty-amos logo 2014,2015      Ladův kraj   Obec KuniceRozvoj Kunic a okolíVelké PopoviceMnichovieMAS Říčansko

anglicka_skolka logo activity 24      Středočeský kraj  logo zapraží wwwlogo penion marie web

 

 

logo_WELLNESS-8logo-new nadační fond ztracené děti

 

 

Četník Michal Dlouhý | Český tenisový svaz | Domov Sue Ryder Praha | Kids in Prague | Mateřské centrum Lodička | Odborné učiliště Kunice | Olivova nadace | Olivovna – Olivova dětská léčebna o.p.s. |Pohádková kovárna | Pohádková země V. Klimtové | TJ Kunice | Šibeniční vrch |  Webtržiště – virtuální řemeslné tržiště

© Zámek Berchtold 2010

TOPlist