Začíná boj o titul Zlatý Ámos i v našem regionu na zámku Berchtold

Praha 11. ledna 2011

V pondělí 24. ledna začínají regionální kola ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2011. Bude jich celkem šest v různých místech republiky. Hlavním posláním regionálních kol je vybrat 12 semifinalistů.

Do 18. ročníku ankety Zlatý Ámos žáci nominovali přes 70 učitelek a učitelů. Některé přihlášky však byly neúplné a 4 nominovaní svou účast v anketě odmítli. V regionálních kolech tak bude o postup usilovat 15 učitelů a 52 učitelek.

V regionálních kolech nejvíc záleží na žácích. Porota totiž hodnotí, jak si dali záležet na zpracování přihlášky a obhajobu, se kterou před porotu předstupují. „Z minulých ročníků víme, že děti jsou nesmírně vynalézavé a pokud nominovaly skutečně svou oblíbenou učitelku nebo oblíbeného učitele, připraví obhajobu vtipnou, originální, poutavou a přesvědčivou,“ říká ředitel ankety Zlatý Ámos a předseda pořádajícího občanského sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura Slávek Hrzal. Děti přípravě na regionální kola Zlatého Ámose obvykle věnují hodně volného času, v roli poradců působí v mnoha případech rodiče i členové učitelského sboru.

Regionální kola Zlatého Ámose, to však není jen soutěž. „Chceme, aby regionální kola byla zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos nominováni. Jsou to nejoblíbenější učitelky a nejoblíbenější učitelé na jednotlivých školách a uznání si jistě zaslouží,“ dodává k regionálním kolům Hrzal. Právě proto se organizátoři snaží, aby se regionální kola konala v důstojných reprezentativních prostorách. Letos budou například také v Poslanecké sněmovně a v Senátu Parlamentu ČR, v Muzeu J.A. Komenského nebo na zámku Berchtold Kunice-Vidovice.

Poslední regionální kolo proběhne 14. února v nově upraveném Domě dětí a mládeže ve Vratimově (Ostrava). Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, je plánováno na začátek března. Finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční 25. března. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je již tradičně spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v sobotu 26. března.

Poznámka pro novináře: Jména všech nominovaných, adresy škol i rozpis regionálních kol je na www.zlatyamos.cz.

Tato tisková zpráva je také ke stažení na www.zlatyamos.cz/pro_novinare.htm.

Zlatý Ámos – hodnocení finalistek

Teprve zpětně jsem si uvědomila, jak pěkný víkend jsem si díky anketě užila a s kolika zajímavými lidmi jsem se mohla setkat. Opravdu si moc vážím lidí, kteří dnes dokážou něco pěkného udělat pro ostatní. Anketa se mně i mým žákům moc líbila. Samozřejmě byli trochu zklamaní, že jsme žádného Ámose nezískali, ale zase chápou, že všichni vyhrát nemohou. Program, který jste pro nás připravili, byl moc pěkný. Užila jsem si ho, ale hlavně po soutěži, protože v pátek jsem měla hroznou trému a také obavu, jak to vše dopadne. Nejvíce se mi líbilo setkání s paní Klausovou a návštěva Zámku Berchtold. Rozhodně mi udělalo radost setkání s ostatními kolegyněmi, protože jsem zjistila, že jsme všechny naladěné na stejnou vlnu.

Vlaďka Matějková

Stále jsem ještě plná emocí a dojmu. Ráda bych agentuře poděkovala za nezapomenutelné okamžiky při setkání s paní Klausovou na hradě, při plavbě po setmělé Vltavě – jednoznačně jedné z nejromantičtějších chvil této soutěže. Neméně přínosné bylo setkání v Dětském ráji s člověkem, který dokáže mnoho peněz, času a energie investovat do projektu pro obyčejné lidi. V neposlední řade jsem měla možnost poznat výjimečné kantorky.

Broňa Pechánková

Generální partneři

Alkom security, a.s. Falko security house car Alkom MDC - PCO, Multifunkční dohledové centrum

Partneři

zlaty-amos logo 2014,2015      Ladův kraj   Obec KuniceRozvoj Kunic a okolíVelké PopoviceMnichovieMAS Říčansko

anglicka_skolka logo activity 24      Středočeský kraj  logo zapraží wwwlogo penion marie web

 

 

logo_WELLNESS-8logo-new nadační fond ztracené děti

 

 

Četník Michal Dlouhý | Český tenisový svaz | Domov Sue Ryder Praha | Kids in Prague | Mateřské centrum Lodička | Odborné učiliště Kunice | Olivova nadace | Olivovna – Olivova dětská léčebna o.p.s. |Pohádková kovárna | Pohádková země V. Klimtové | TJ Kunice | Šibeniční vrch |  Webtržiště – virtuální řemeslné tržiště

© Zámek Berchtold 2010

TOPlist