Babytenisové turnaje

Tak jako každý rok se uskutečnily ve Sport centru Na zámečku v průběhu října, listopadu a prosince turnaje v kategorii Babytenis pro děti 8-9 let. Turnaje proběhly v sobotu na obou dvorcích v hale od ranních hodin a trvaly vzhledem k vysokému počtu dětí, kterých se přihlásilo téměř 20 až do pozdních odpoledních hodin. I přesto se poměrně náročný program podařilo organizačně zvládnout a děti si opravdu hodně zahrály. V této kategorii se používá nejdříve systém skupin, kdy děti hrají ve skupinách mezi sebou a pak postupují do čtvrtfinálového pavouka, přičemž i ty děti, které nepoustoupí ze skupiny mají možnost hrát dále útěchu. Zápasy jsou většinou hrány do 4 gamu, za stavu 3:3 si zkusí i Tie-Break. Typické pro tyto turnaje je včasné ranní sobotní vstávaní dětí i rodičů, byla zde i rodina z Moravy, následná nervozita a vzájemné okukování při prezentaci, losování a rozehrání. Turnaje proběhly v přátelské atmosféře bez nejmenších konfliktů i při sporných míčích, samozřejmě k nim patřilo i trochu slz po prohraných zápasech i u těch již ostřílených hráčů. Pravidlo, že v této kategorii vyhrávají 9-tileté děti obecně i zde platilo, vítězové Schneider a Tobiáš Schneebaum byli oba 9leti, ale do finále se na obou turnajích probojovala šikovná Zdenka Šafářová, ač letos teprve 8leta. I zde platilo, že na turnajích v této kategorii vyhrávají fyzicky i psychicky dobře disponované zralé děti se spoustou odehraných hodin a účasti na mnoha turnajích, to vše spojené s velkou iniciativou rodičů či prarodičů. Dětem z místní tenisové školy chyběly především zkušenosti, u některých do určité míry i fyzické dispozice, které je limitovaly v pokrytí celého dvorce. Ale je sympatické, že se turnajů zúčastnily, jelikož zápasy jsou opravdu pro ně zase o něčem jiném. Zkusit si v individuálním sportu soutěže na jakékoliv úrovni, kdy je na vše jedinec sám, je většinou pro samostatnost a posílení sebedůvěry dítěte přínosem.

Na další turnaje zveme do Sport centra v terminech 25.2.a 10.3.2012. Jak je možno vidět, děti z místní tenisové školy mají možnost každý měsíc v průběhu halové sezony zahrát si turnaj a porovnat své dovednosti s dětmi z jiných klubů v republice a to byl i cil, když se Na zámečku tenisová škola zakládala, dala možnost všem dětem si najit k tenisu na každé úrovni vztah, správně se ho technicky naučit pod dohledem kvalitních trenérů a těm, které mají zájem o soutěžní formu tohoto krásného sportu i šanci se dále zlepšovat a vyvíjet. Ty nejlepší naše žáky pak zařadit vždy na jaře do jarní série mistrovských utkání družstev.

Autor: Michaela Pazderová, tenisová trénérka Sport centra na zámečku

Generální partneři

Alkom security, a.s. Falko security house car Alkom MDC - PCO, Multifunkční dohledové centrum

Partneři

zlaty-amos logo 2014,2015      Ladův kraj   Obec KuniceRozvoj Kunic a okolíVelké PopoviceMnichovieMAS Říčansko

anglicka_skolka logo activity 24      Středočeský kraj  logo zapraží wwwlogo penion marie web

 

 

logo_WELLNESS-8logo-new nadační fond ztracené děti

 

 

Četník Michal Dlouhý | Český tenisový svaz | Domov Sue Ryder Praha | Kids in Prague | Mateřské centrum Lodička | Odborné učiliště Kunice | Olivova nadace | Olivovna – Olivova dětská léčebna o.p.s. |Pohádková kovárna | Pohádková země V. Klimtové | TJ Kunice | Šibeniční vrch |  Webtržiště – virtuální řemeslné tržiště

© Zámek Berchtold 2010

TOPlist