Snídaně starostů na zámku BERCHTOLD

STAROSTOVÉ ŘÍČANSKA ROKOVALI O BEZPEČNOSTI A SPOLUPRÁCI

Pětadvacet starostek a starostů a desítka zastupitelů z obcí patřících k regionu místní akční skupiny Říčansko se sešlo v úterý 6.března 2012 v hotelu zámku Berchtold na společném rokování. MAS Říčansko pořádá pravidelné starostenské pracovní snídaně. První setkání využilo pohostinného prostředí Kunického zámku.

Minulým rokem 2011 se prolínalo téma Školství na Říčansku a řešení stále se prohlubujícího nedostatku míst v základních školách. Celoroční práce vyústila na březnovém setkání v dokument „Berchtoldská výzva“, který je určen pro vládu a parlament České republiky a který bude předán 13. března oficiálním představitelům ČR.

Hlavním cílem březnové pracovní schůzky starostů bylo ale téma „Bezpečnost obcí a pro obce“. Setkání bylo bohaté na náměty a po každé prezentaci zástupci obcí bouřlivě mezi sebou i odborníky debatovali o praktických stránkách zabezpečení obcí a měst a péči o bezpečnost obyvatel.

Z odborníků na setkání vystoupili npor. Bc. František Borek a kpt. Bc. Ladislav Novák, zástupci policie České republiky, s prezentací místní situace, statistikami a s příklady preventivních postupů a příkladů dobré praxe.

Na jejich vystoupení navázal JUDr. Václav Růžička, generální ředitel společnosti ALKOM security, s praktickými poznatky o bezpečnostním zabezpečení osob, majetku a informací. ALKOM aktivně spolupracuje s místními obcemi na ostraze i s policií ČR na pátrání po skupinách organizovaného zločinu.

S velkým ohlasem se také setkaly prezentace zástupců místního hasičského záchranného sboru – por. Ing. Pavla Procházky o ochraně obyvatelstva při standardních i krizových situacích, mjr. Ing. Josef Kudrny o povinnostech pro obce a jejich naplňování a kontrolních mechanizmech a nprap. Evy Svobodové o územním plánování z hlediska stavební prevence a o vzdělávacím programu pro základní školy Hasík.

Vystoupení pak doplnil o praktické zkušenosti s energetickou soběstačností obcí a provozů a generátory elektřiny a tepla Ing. Karel Kuchta, CSc., marketingový ředitel divize energetické systémy společnosti Phoenix Zeppelin. V projektu Energency představil komplexní řešení náhradních dodávek elektrické energie jak v situacích plánovaných odstávek, tak i při kalamitních stavech.

Na závěr setkání ještě starostové jednali o možnosti podílet se na podpoře péče o regionální kulturní památky, jejíž metodiku přednesl Mgr. Tomáš Brabec ze sdružení Zlenice a hostující starosta z regionu Posázaví – Ing. Pavel Pangrác ze Senohrab. Podporu představili nad konkrétním projektem záchrany zbytků středověkého hradu Hláska.

MAS Říčansko pak ještě krátce představila výzvu na podávání žádostí o investiční dotace, kterou pro svůj region bude vyhlašovat v květnu t.r.

Setkání se zúčastnily jak malé i tak i velké obce – představitelé obcí Světice, Dobřejovice, Březí, Babice, Doubek, Svojetice, Zvánovice, Mnichovice, Kunice, Psáry, Průhonice, Čestlice, Pětihosty, Sulice, Modletice, Říčany, Louňovice, Velké Popovice, Mukařov, Strančice, Struhařov, Kamenice, Radějovice, Senohraby a Petříkov.

Místní akční skupina, organizátor snídaně starostů, kvituje s povděkem velký zájem veřejných činitelů nad těmito tematickými debatami. Další setkání je plánováno na červen.

Mgr. Ludmila Třeštíková, MAS Říčansko o.p.s

Generální partneři

Alkom security, a.s. Falko security house car Alkom MDC - PCO, Multifunkční dohledové centrum

Partneři

zlaty-amos logo 2014,2015      Ladův kraj   Obec KuniceRozvoj Kunic a okolíVelké PopoviceMnichovieMAS Říčansko

anglicka_skolka logo activity 24      Středočeský kraj  logo zapraží wwwlogo penion marie web

 

 

logo_WELLNESS-8logo-new nadační fond ztracené děti

 

 

Četník Michal Dlouhý | Český tenisový svaz | Domov Sue Ryder Praha | Kids in Prague | Mateřské centrum Lodička | Odborné učiliště Kunice | Olivova nadace | Olivovna – Olivova dětská léčebna o.p.s. |Pohádková kovárna | Pohádková země V. Klimtové | TJ Kunice | Šibeniční vrch |  Webtržiště – virtuální řemeslné tržiště

© Zámek Berchtold 2010

TOPlist